سبک های دکوراسیون:

تعداد زیادی سبک در دکوراسیون وجود دارد که شما می توانید یکی از آن ها را بر اساس سلیقه شخصی خود انتخاب و در دکوراسیون خانه خود از آن استفاده کنید.

برای مثال اگر جزو افرادی هستید که دوستدار وسایل آنتیک, پارچه های گلدار، سرویس های چوبی سنگین و کنده کاری شده هستید، سبک های سنتی یا فرانسوی می تواند انتخاب مناسبی برای شما باشند. هم چنین اگر به وسایل اسپرت و ساده با رنگ های شاد علاقه دارید می توانید سبک مدرن را انتخاب کنید.

سبک های روستایی و کانتری نیز برای افرادی مناسب است که طرفدار سادگی، بی آلایشی، عناصر طبیعی در دکوراسیون، و وسایل کم هستند.

فراموش نکنید که لازم نیست انتخاب خود را تنها به یک سبک محدود کنید. شما این امکان را دارید که از سبکی تلفیقی در دکوراسیون خانه خود استفاده نمایید و دو یا سه سبک مختلف را در کنار هم در قسمت های مختلف خانه خود و یا به صورت ادغامی در یک فضا استفاده کنید.


رنگ در دکوراسیون:

رنگ یکی از مهم ترین و تاثیرگذارترین عناصر در دکوراسیون داخلی است.

وسایل و اشیایی از قبیل پارچه های رومبلی، رنگ دیوارها، قالیچه و انواع کفپوش ها ،پرده و ... از جمله مواردی هستند که می توانند تعیین کننده رنگ و ترکیب رنگی دکوراسیون باشند.

رنگ های هم چنین می توانند تا حد زیادی معرف سبک دکوراسیون نیز باشند. برای مثال، در دکوراسیون با سبک مدرن بیشتر از رنگ های شاد و تعدد رنگ ها استفاده می شود و در سبک سنتی بیشتر رنگ های خنثی و سنگین مورد توجه و استفاده قرار می گیرند.

برای اینکه بدانید چه رنگ های چه تاثیراتی در محیط اعمال می کنند و چه رنگ هایی برای چه فضایی مناسب هستند باید کنی بیشتر در خصوص رنگ های مطالعه و اطلاعات داشته باشید و سپس اقدام به انتخاب رنگ برای فضاهای مورد نظر خود باشید.

طبیعت نیز می تواند یک منبع پر از ایده برای ترکیب های رنگی و رنگ هایی که به زیبایی کنار هم می نشینند باشد که از آن می توانید به خوبی الهام بگیرید.


سازماندهی:

بدون سازمان دهی، فضاهای خانه شما ریخت و پاش به نظر میرسند و وجهه دکوراسیون شما هرچقدر هم که زیبا و حرفه ای باشد آسیب می بیند.

برای اینکه خانه ای سازمان یافته و منظم داشته باشید باید برای تمام وسایل و اشیا جای مخصوص را در نظر بگیرید.

به عنوان مثال، اگر می دانید که به احتمال زیاد همیشه کلیدهای خود را در فضای ورودی قرا می دهید، حتما یک ظرف شکیل روی میز ورودی قرار داده و یا یک آویز زیبا برای آویختن دسته کلید های خود بر دیوار ورودی نصب نمایید.

اگر هنگام نشستن روی کاناپه در اتاق نشیمن هرروز روزنامه و مجله مطالعه می کنید حتما یک جا مجله ای زیبا در کنار کاناپه قرار دهید تا مجبور نباشید مجلات و روزنامه ها را روی کاناپه یا میز اتاق نشیمن رها کنید.